Composite Schedule

February 2020
Schedule for the month of February 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
26
27
28
29
vs Madonna
6:00 PM

vs Madonna
8:00 PM
30
31
vs Cumberland (Tenn.)
@ Thomas More University
6:30 PM

at Thomas More
8:30 PM
1
Oakland University
vs Esports
3pm

at WHAC Jamboree 4

at WHAC Jamboree 4

at Indiana Wesleyan Midwest Classic

at Indiana Wesleyan Midwest Classic

Siena Heights
vs Aquinas
TBA

vs Midway
@ Thomas More University
9:00 AM

vs Reinhardt
@ Thomas More University
11:00 AM

vs Lourdes (Ohio)
3:00 PM

vs Lourdes (Ohio)
5:00 PM
2
vs Saints Showdown
TBA

vs Saints Showdown
TBA
3
4
5
at Aquinas
5:30 PM

at Aquinas
7:30 PM
6
7
at Hillsdale Wide Track Open

at Hillsdale Wide Track Open

vs Robert Morris (Ill.)
7:30 PM
8
Wayne State
vs Esports
3pm

vs Michigan-Dearborn
3:00 PM

vs Michigan-Dearborn
5:00 PM

at Adrian
7:00 PM
9
10
11
12
at Northwestern Ohio
5:30 PM

at Northwestern Ohio
7:30 PM

vs Indiana Tech
7:30 PM
13
14
at MIAA vs. NAIA Challenge

at MIAA vs. WHAC Challenge
15
at Columbia 300 Hoosier Classic

at Columbia 300 Hoosier Classic

vs Saints Spectacular
2:00 PM

vs Saints Spectacular
12:00 PM

at Lawrence Tech
1:00 PM

at Cumberland (Ky.)
1:00 PM

at Lawrence Tech
3:00 PM

at Cumberland (Ky.)
3:00 PM

at Goshen (Ind.)
7:00 PM
16
at Columbia 300 Hoosier Classic

at Columbia 300 Hoosier Classic

at Cumberland (Ky.)
1:00 PM

at Cumberland (Ky.)
3:00 PM
17
18
vs Olivet
7:30 PM
19
vs Rochester
6:00 PM

vs Rochester
8:00 PM
20
21
vs WHAC Cheer Championships
TBA

vs WHAC Dance Championships
TBA
22
at WHAC Championships

at WHAC Championships

at WHAC Indoor Championships

at WHAC Indoor Championship

at Campbellsville (Ky.)
1:00 PM

at Lourdes (Ohio)
1:00 PM

vs Wright St. Lake
3:00 PM

at Campbellsville (Ky.)
3:00 PM

vs Wright St.-Lake
5:00 PM

at Cumberland (Ky.)
7:00 PM
23
at AHIBC Championships

at Campbellsville (Ky.)
1:00 PM

at Campbellsville (Ky.)
3:00 PM
24
25
26
at Aquinas
7:00 PM
27
28
vs Saint Ambrose (Iowa)
@ Sylvania, Ohio
10:00 AM

vs Robert Morris (Ill.)
@ Sylvania, Ohio
5:30 PM
29
vs Northeast National Qualifier
TBA

vs Northeast National Qualifier
TBA

vs Mount Vernon Nazarene (Ohio)
@ The Spring Games
10:00 AM

vs Saint Andrews (N.C.)
@ Sylvania, Ohio
11:00 AM

at Saint Ambrose (Iowa)
12:00 PM

vs Saint Thomas (Fla.)
@ The Spring Games
12:15 PM

at Saint Ambrose (Iowa)
3:00 PM